Phone : +91 180-6650000/01, +91 999 654 0653

CBSE Affiliation No. : 530464

Email : mail@dpspanipatcity.in | admissions@dpspanipatcity.in

Phone : +91 180-6650000/01, +91 999 654 0653

        
        

Result of Collage Making Competition, Date:27-07-18, DPS Panipat City Junior Class: Pre-Nur ‘A’
S.No. Name Position
1 Maisha Bhutani First
2 Avleen Kaur First
3 Mehar Gupta First
4 Aarav Chugh Second
5 Vishwajeet Goyat Second
6 Chitrath Singh Third

 

Result of Collage Making Competition, Date:27-07-18, DPS Panipat City Junior Class: Pre-Nur ‘B’
S.No. Name Position
1 Akshaya Jain First
2 Aaryan Vij First
2 Mayra Garg Second
3 Parv Chopra Second
4 Vyaan Chugh Third
5 Raavish Chugh Third
6 Anaya Gupta Third

 

Best Out of Waste competition, Date:11-05-18, DPS Panipat City Class: V-A
S.No. Name Position
1 Aanya Garg First
2 Dhriti Garg Second
3 Shubh

Third

4 Nishaant

Third

 

Best Out of Waste competition, Date:11-05-18, DPS Panipat City Class: V-B
S.No. Name Position
1

Anika Mittal

First
2

Aradhey Khurana

Second
3

Arjav

Third

 

Best Out of Waste competition, Date:11-05-18, DPS Panipat City Class: V-C
S.No. Name Position
1

Vanishq Jain

First
2

Falet

Second
3

Bhumika

Third
4

Ridhi Nandwani

Third

 

Hindi Extempore Competition, Date- 3-05-18, DPS Panipat City, Class: IV-A
S.No. Name Position
1 Saksham Garg First
2 Jiya Goyal First
3 Nitish Arora Second
4 Shresth Goyal Second
5 Siya Jindal

Third

6

Utsav Jaglan

Third

 

Hindi Extempore Competition, Date- 3-05-18, DPS Panipat City, Class: IV-B
S.No. Name Position
1

Hardik Goyal

First
2

Namrata Malik,

First
3

Prabhnoor Kaur Sarana

First
4

Charvi Narang

Second
5

Meenu

Second
6

Khushi Chandna

Second
7

Aditya Bansal

Third

 

Hindi Extempore Competition, Date- 3-05-18, DPS Panipat City, Class: IV-C
S.No. Name Position
1

Haneet Kaur

First
2

Harsimar

First
3

Samarth Mehandiratta

First
4

Rishank Gupta

Second

5

Ashok Manchanda

Second

6

Ansh Malik

Third

7

Vasu Dev

Third

8

Sarthak Raval

Third

 

E-Card Designing Competition, Date- 19/07/18, DPS Panipat City, Class: IV-A
S.No. Name Position
1

Satyam Arora

First
2

Jiya Goel

Second
3

Khushi Kumari

Third

 

E-Card Designing Competition, Date- 19/07/18, DPS Panipat City, Class: IV-B
S.No. Name Position
1

Keshav Sehrawat

First
2

Dhruv Bharti

First
3

Nikunj Gupta

Second
4

Hardik Goel

Third

5

Prabhnoor Sarna

Third

 

E-Card Designing Competition, Date- 19/07/18, DPS Panipat City, Class: IV-C
S.No. Name Position
1

Tanvi Miglani

First
2

Harsimar Kaur Sethi

Second
3

Rishank Gupta

Second

4

Lalit Nain

Third

 

Hindi Calligraphy Competition, Date:- 11-05-18, DPS Panipat City, Class: II-A
Sr. No. Name of student Position
1 Akshit Kadyan 1st
2 Aadi Mittal 2nd
3 Nikhil Jain 2nd
4 Anika Garg 3rd
5 Manka Virk 3rd

 

Hindi Calligraphy Competition, Date:- 11-05-18, DPS Panipat City, Class: II-B
Sr. No. Name of student Position
1 Aayan Gulati 1st
2 Sneha 2nd
3 Misha 3rd
4. Sanyam Sharma 3rd

 

English Poem Recitation Competition, Date:- 19-07-18, DPS Panipat City, Class: II-A
Sr. No. Name of student Position
1 Anika Garg 1st
2 Aadi Mittal 2nd
3 Harshika 2nd
4 Kanushi 2nd
5 Nikhil Jain 3rd
6 Sharvi Chabra 3rd
7 Anjani Mittal 3rd

 

English Poem Recitation Competition, Date:- 19-07-18, DPS Panipat City, Class: II-B
Sr. No. Name of student Position
1 Misha Narang 1st
2 Aardhya Garg 1st
3 Daksh 2nd
4 Sneha 3rd
5 Vrinda Mittal 3rd
6 Aayan Gulati 3rd

 

Results of English Calligraphy Competition
Class Name Position
1 B Navdha Gulati I
1 B Maukhtika Sharma I
1 B Tushar Bansal I
1 B Drishti II
1 B Tanav Uppal II
1 B Madhur Singla III

 

Forthcoming Events for The Month of August
S. No. Event Name Class Schedule
1 Table Tennis (Sub Jr. & Jr.Boys) Taekwondo (Sr.Boys), Golf (Sr. & Jr.Girls) Inter House August 1, 2018
2 Rakhi Card Making Competition (Main & Junior School) III August 2, 2018
3 Poster Making Competition (Main & Junior School) IV August 2, 2018
4 Rakhi Making Competition (Main & Junior School) V August 2, 2018
5 Table Tennis (Sub Jr. & Jr.Girls) Taekwondo (Jr.Boys), Golf (Sr.Boys) Inter House August 8, 2018
6 Investiture Ceremony   Tentative
7 Taekwondo (Sub.Jr.Boys),Golf (Jr.Boys), Horse Riding (Girls) Inter House August 22, 2018
8 Rakhi Celebration (Main & Junior School) Pre-Nur to Prep August 24, 2018
9 Taekwondo (Jr. & Sr. Girls), Golf (Sub Jr.Boys) Inter House August 29, 2018
10 Birthday Celebration (Junior School) Pre- Nur to Prep August 30,2018
11 Janamashtmi Celebration (Main & Junior School) Pre- Nur to Prep August 31,2018

 

English Rhyme Competition Dated: 27.07.2018 (Class: Nursery)
S.No. Name Position
1 Saanvi Gupta First
2 Pahul Kaur First
3 Pehr First
4 Ridhansha Second
5 Peehul Second
6 Ansh Jain Third

 

English Rhyme Competition Dated: 27.07.2018 (Class:  Prep)
S.No. Name Position
1 Bhavika Sehrawat First
2 Nikunj First
3 Nitya First
4 Humaira Khan Second
5 Krish Gupta Third
6 Radhya Third
7 Khwaish Third

 

Collage Making Competition Dated: 27.07.2018
S.No. Name Position
1 Kirat First
2 Anvi First
3 Nirbhay First
4 Kashvi First
5 Bhuvit Second
6 Abhyuday Second
7 Ankita Second
8 Arnav Pandit Second
9 Krishka Third
10 Vidhi Third
11 Pari Third

 

Fun with Colours Competition Dated: 09.05.2018 (Class: Pre-Nursery)
S.No. Name Position
1 Anvi First
2 Kashvi First
3

Priyanshi

First
4

Divya

First
5

Abhik Sehrawat

Second
6

Pari

Second
7

Aayra

Third

 

Fun with Colours Competition Dated: 09.05.2018 (Class: Nursery)
S.No. Name Position
1 Pahul Kaur First
2 Pehr Kaur First
3

Gaurav Sharma

First
4

Aarav Jain

Second
5

Saanvi Gupta

Second
6

Yatharth

Third
7

Ridhansh

Third
8

Ekta

Third

 

Collage Making Competition Dated: 09.05.2018 (Class: Prep )
S.No. Name Position
1 Bhavika Sehrawat First
2 Agrim Jain First
3

Arjun Chhoker

Second
4

Eman Dua

Second
.5

Nitya

Third
6

Nikunj Jain

Third


Previous


Next

DPS Panipat City

DPS Panipat City

Copyright© DPS Panipat City 2018.All right reserved. Powered by Edunext Technologies Pvt. Ltd.